درباره ما : ما چگونه «ما» شدیم…

در سال «۷۹» همراه با گروهی حرفه‌ای از متخصصان و دانش‌آموختگان علوم انسانی در «مشاوران آموزش» گرد هم آمدیم. ما باور داشتیم که تغییر و توسعه هر جامعه با رشد علوم انسانی در آن پیوند دارد.
روزهایی را به یاد داریم که در میان نشرهای محترم آموزشی، فضای چندانی برای «علوم انسانی» تعریف نشده بود. کتاب تخصصی برای دانش‌آموزان این رشته تولید نمی‌شد و در میان معدود آثار موجود، «روشمندی و ساختار» جایی نداشت.
در آن روزهای سال ۷۹، نخستین‌بار برای تمامی دروس علوم انسانی، «کتاب» تولید کردیم. بیش از هر نشر دیگری، خلاقیت، قدرت تفکر و استدلال دانش‌آموزان رشته علوم انسانی را جدی گرفتیم و با هدف «ارتقا دانش علوم انسانی» با «هفت» عنوانِ تخصصی رشته انسانی ادامه دادیم. در سال «۸۵» با افتخار «ناشر تخصصی آموزشی و کمک‌آموزشی در رشته علوم انسانی» شناخته شدیم.
دستاورد دیگر ما در این سال‌ها، «اثرگذاری» و «الگوسازی» در تولید محتوای آموزشی برای رشته علوم انسانی بوده است. به‌عنوان مثال نخستین‌بار در قالب کتاب‌های مشاوران آموزش، سمت‌وسوی سؤالات را از حالت «حفظی» به ساختار «مفهومی» نزدیک کردیم و بعدها نشانه‌های تأثیر آن را بر سؤالات آزمون سراسری دریافتیم.
در سال‌های اخیر با مجموعه‌کتاب‌های متنوع و تولیدات آموزشی برای مخاطبان کنکوری و پایه‌های متوسطه دوم، پابه‌پای دانش‌آموزان علوم انسانی قدم برداشته‌ایم. همچنین تلاش کرده‌ایم با آماده‌سازی منابع کامل آموزشی و کمک‌درسی، نیاز دبیران دروس انسانی و مدارس را تأمین کنیم.
امروز نهال جوانی که در سال‌های دور کاشته‌ بودیم به ثمر نشسته و ما مهم‌ترین سرمایه، یعنی «اعتماد» شما دانش‌آموزان و متخصصان علوم انسانی را در کوله‌بار خود داریم. ساده و صمیمی بگوییم:
اینجا خانه انسانی‌هاست. دانش‌آموزان انسانی به خانه خودتان خوش آمدید!